دانش تصویر انتخابات حسن روحانی رئیس جمهور

دانش: تصویر انتخابات حسن روحانی رئیس جمهور رییس جمهور ریاست جمهوری ستاد انتخابات انتخابات ریاست جمهوری

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری خانواده مهم‌ترین پایگاه عاطفی است / هرمز شجاعی‌مهر

سال گذشته، حنجره‌اش جراحی شد، جهت او که مجری تلویزیون است و بیماری‌اش ارتباط کامل با حرفه‌اش دارد این بیماری می‌توانست بحرانی را برایش شکل دهد ولی هرمز شجاعی‌مه

خانواده مهم‌ترین پایگاه عاطفی است / هرمز شجاعی‌مهر

هرمز شجاعی مهر:خانواده بااهمیت ترین پایگاه عاطفی است

عبارات مهم : دوستی

سال گذشته، حنجره اش جراحی شد، جهت او که مجری تلویزیون است و بیماری اش ارتباط کامل با حرفه اش دارد این بیماری می توانست بحرانی را برایش شکل دهد ولی هرمز شجاعی مهر می گوید: «با توکل به خدا و تحت نظر دکتر متبحری که هستم، حالم خوب هست. ده روز بعد از جراحی ای که روی حنجره ام صورت گرفت و یک روز قبل از تاسوعا و عاشورای سال گذشته اجرای یک برنامه را به عهده گرفتم و بعد از آن هم اجرای برنامه خانواده را به سیاق قبل به عهده دارم».

با شجاعی مهر هم صحبت شدیم تا برایمان از تاثیر حمایت خانواده در روزهای سخت زندگی بگوید.

خانواده مهم‌ترین پایگاه عاطفی است / هرمز شجاعی‌مهر

خانواده تان در وقت بیماری، دوره نقاهت و بعد از آن چگونه از شما حمایت کردند؟

راستش را بخواهید، بیماری جهت من برکت بود. نخستین شبی که از بیمارستان به منزل برگشتم، اذان صبح را که شنیدم از خداوند جهت بیماری ای که به من داد، تقدیر کردم. چون بعد از بیماری بود که متوجه شدم مردم چقدر مرا دوست دارند و بعد از این بیماری بود که فهمیدم خانواده ام علاوه بر این که مرا دوست دارند، عاشقم هستند، علاقه همسر و فرزندانم باعث شد بیماری را با موفقیت سپری کنم و دوباره سلامتی خود را به دست آورم. هر انسانی در هر قشر و طبقه ای از نظر اجتماعی، تحصیلات و… که باشد فقط با علاقه و دوستی می تواند به حیات خود ادامه دهد.

برخی افراد خانواده ندارند و بنا به هر شرایطی در انزوا قرار گرفته اند؛ جهت این گروه از مردم چه باید کرد تا آنها هم دوستی دریافت کرده و بتوانند زخم های خود را التیام دهند؟

سال گذشته، حنجره‌اش جراحی شد، جهت او که مجری تلویزیون است و بیماری‌اش ارتباط کامل با حرفه‌اش دارد این بیماری می‌توانست بحرانی را برایش شکل دهد ولی هرمز شجاعی‌مه

به نظرم باید به آدم هایی که پیرامونمان هستند با دقت بیشتری نگاه کنیم و اگر کسی به کمک نیاز دارد و تنهاست تا جایی که در توانمان است از او دلجویی کرده و شرایطی را فراهم کنیم که او کمتر احساس تنهایی کند چون آدمیزاد با همه توانایی هایی که دارد زمانی که تنها می ماند خیلی ضعیف و آسیب پذیر می شود،آدم ها هنگامی که بیمارمی شوند، تحمل و توانشان کم می شود و زیاد از هر زمانی به توجه و کمک نیازمندند.

کهنسالانی که به منزل سالمندان سپرده می شوند، تنهایی دردآوری را باید تجربه کنند، چگونه می توان از درد آنها کاست؟

درباره سالمندان زیاد مطالعه کرده ام به همین علت بصراحت می گویم کهنسالان را نباید به منزل سالمندان سپرد.چون آنها زمانی که در این جور مکان ها زندگی می کنند به طور مدام این پرسش را از خود می پرسند که از من مهم تر چه کسی در زندگی فرزندم وجود دارد که آنها وقت پیگیری به من را ندارند؟ آنها مدام با خود می گویند، همه عمرم را به پای فرزند خود گذاشتم ولی او اکنون حتی وقت نمی گذارد به من سر بزند و مراقبم باشد. اعتقاد دارم نباید جهت پدر و مادر کهنسال کم گذاشت.

باید جهت عمری که به پای بزرگ کردن و تربیت ما گذاشته اند، جوابی پر از عاطفه و دوستی داد. اگر بنابه ضرورت هایی مجبور شدیم کهنسالان را به منزل سالمندان بسپریم با تمام قدرت از آنها حمایت عاطفی کنیم و نگذاریم احساس تنهایی و دلشکستگی کنند. با قاطعیت می گویم که هیچ کس مثل خانواده نمی تواند به فرد آرامش دهد و امنیت عاطفی او را تامین کند.

خانواده مهم‌ترین پایگاه عاطفی است / هرمز شجاعی‌مهر

روان شناسان این عنوان را نیز نقد می کنند که پدر و مادر نباید همه عمر خود را در اختیار فرزندان بگذارند، سهم خود را نادیده بگیرند و آن را به فرزندان بدهند. با این نظر موافق هستید؟

با این توصیه که والدین سهم زندگی خود را به فرزند ها بدهند و خواسته های خود را نادیده بگیرند، موافق نیستم ولی اعتقاد دارم والدین باید در کنار فرزند از زندگی لذت برده و همه چیز را مشارکتی پیش ببرند. دوستی کردن و دوستی دیدن عالی ترین و موثرترین لذت زندگی است.

سال گذشته، حنجره‌اش جراحی شد، جهت او که مجری تلویزیون است و بیماری‌اش ارتباط کامل با حرفه‌اش دارد این بیماری می‌توانست بحرانی را برایش شکل دهد ولی هرمز شجاعی‌مه

این توصیه هم نباید نادیده گرفته شود که هر چه زیاد به فرزندان دوستی کرده و به آنها علاقه داده شود در آینده انسان هایی سالم تر خواهند بود و زندگی بهتری خواهند داشت. رابطه باعشق بین والدین و فرزندان باعث می شود مراودات بین اعضای خانواده نیرومند تر شده است و همه به یکدیگر و خواسته های هم احترام بگذارند.

چند روزی است ویدئویی در اینستاگرام، تلگرام، شبکۀ اجتماعی فیس بوک و … انتشار یافته که پسربچه ای را نشان می دهد که زباله جمع می کند و آنقدر محروم بوده و آسیب دیده که حتی نمی داند «آرزو» چیست! به نظرتان چگونه از این فرزند ها می توان حمایت کرد؟

ویدئوی تکان دهنده ای بود! باید هر کسی در حد و توان خود از این فرزند حمایت کند. به نظرم در نخستین گام باید او به مدرسه برود و سواد یاد بگیرد تا بتواند آینده ای بهتر داشته باشد. جهت یاری کردن این فرزند ها که تعدادشان هم کم نیست باید به کمک دولت و مردم مجتمع های حمایتی دایر شود و این کودکان از سطح خیابان به این منزل های امن آورده شوند و امکانات زندگی و رشد در اختیارشان قرار گیرد.

خانواده مهم‌ترین پایگاه عاطفی است / هرمز شجاعی‌مهر

جام جم آنلاین

واژه های کلیدی: دوستی | زندگی | فرزند | بیماری | خانواده | فرزندان | خانواده | سالمندان | همسر و فرزند

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs