دانش تصویر انتخابات حسن روحانی رئیس جمهور

دانش: تصویر انتخابات حسن روحانی رئیس جمهور رییس جمهور ریاست جمهوری ستاد انتخابات انتخابات ریاست جمهوری

گت بلاگز اخبار پزشکی جایگزینی کد ملی با دفترچه‌های بیمه تا یک ماه دیگر

معاون دولت الکترونیک شرکت فناوری اطلاعات با اشاره به ایجاد ۶۶ میلیون پرونده الکترونیک سلامت، از از بین بردن دفترچه‌های بیمه در جهت توسعه دولت الکترونیک تا یک ما

جایگزینی کد ملی با دفترچه‌های بیمه تا یک ماه دیگر

جایگزینی کد ملی با دفترچه های بیمه تا یک ماه دیگر

عبارات مهم : سلامت

معاون دولت الکترونیک شرکت فناوری اطلاعات با اشاره به ایجاد ۶۶ میلیون پرونده الکترونیک سلامت، از از بین بردن دفترچه های بیمه در جهت توسعه دولت الکترونیک تا یک ماه آینده خبر داد.

رضا باقری اصل در گفت وگو با ایسنا با تاکید بر تلاش جهت از بین بردن دفترچه بیمه در جهت توسعه دولت الکترونیک اظهار کرد: پروژه از بین بردن دفترچه بیمه به دستگاه های وزارت بهداشت و بیمه ها مربوط هست. کارایی دفترچه بیمه این است که هویت مراجعه کننده را بررسی و اعلام می کند که شخص استحقاق بیمه درمانی دارد یا خیر. این دفترچه توانایی جعل شدن دارد؛ دفترچه هایی که صادرکننده ها صادر نکردند یا تاریخ آنها تمام شده است است ولی بیمه جهت آنها پرداخت می شود و این ضرر نظام بیمه ای کشور است که هر سال هزینه میلیاردی دارد.

جایگزینی کد ملی با دفترچه‌های بیمه تا یک ماه دیگر

وی ادامه داد: در حال حاضر در دوران گذار دفترچه هستیم ولی امکان بررسی آن وجود دارد که به مرور کلا دفترچه را از بین بردن کنیم. شیوه راحت این است که با مراجعه بیمار، اسم شخص و کد ملی را دریافت می کنند، اطلاعات از سیستم وزارت بهداشت وارد مرکز تبادل داده و به بیمه فرستاده می شود و در نهایت استعلام می کنند که مراجعه کننده از طرف بیمه استحقاق دارد یا خیر و اطلاعاتش به مرکز درمانی داده می شود که در شبکه نیز ثبت شده است است.

معاون دولت الکترونیک شرکت فناوری اطلاعات با بیان اینکه در حال حاضر بیمه آماده هست، نظام سلامت در حال استعلام گیری است و به تدریج مراکز درمانی هم به این سیستم وصل می شوند، گفت: بیمارستان ها به صورت آزمایشی به این طرح اضافه می شوند.

معاون دولت الکترونیک شرکت فناوری اطلاعات با اشاره به ایجاد ۶۶ میلیون پرونده الکترونیک سلامت، از از بین بردن دفترچه‌های بیمه در جهت توسعه دولت الکترونیک تا یک ما

به گفته وی زیرساخت های این پروژه از طرف بیمه ها بود. از طرف شرکت فناوری اطلاعات نیز پیش از عید تفاهم نامه ای بین محمود واعظی -وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات- ، نصراللـه جهانگرد به عنوان دبیر شورای اجرایی، ابوالحسن فیروزآبادی به عنوان قائم مقام وزارت رفاه و وزیر بهداشت امضا شد و به واسطه آن که از ابتدای اسفند تاکنون این سرویس برقرار شده است است.

باقری اصل با بیان اینکه در حال حاضر ۶۶ میلیون پرونده الکترونیک سلامت ایجاد شده است و از بین بردن دفترچه بیمه نیز در جهت پرونده الکترونیکی سلامت هست، افزود: این پروژه تحت شبکه داخلی وزارت بهداشت است و نیازی به اینترنت ندارد و ذی نفع آن وزارت بهداشت، وزارت رفاه و بیمه ها هستند. در حال حاضر در دوران آزمایش هستیم و برقراری آن را چک می کنیم. یک ماه طول می کشد تا شرکت هایی که نرم افزارهای بیمارستانی را نوشتند، پیاده سازی را انجام دهند ولی نهایتا اجرای پروژه تا یک ماه آینده است.

واژه های کلیدی: سلامت | پروژه | پرونده | بهداشت | فناوری | اطلاعات | اطلاعات | الکترونیک | الکترونیکی | وزارت بهداشت

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs